osk jalle
kas naujo?
veikla
nariai
galerija
istorija
Baltijos kelias '09 EE-LV-LT
susisiekite su mumis
pradžia » istorija
Jalle – kas tai?
Jalle – tai Lietuvos Respublikoje užregistruotas juridinis asmuo (asociacija). Pilnas mūsų pavadinimas – “Orientavimosi sporto klubas Jalle”. Tačiau viskas nėra taip “sausa” kaip gali nuskambėti. Jalle – tai veikiau dvasia plevenanti tarp žmonių vedamų idėjos, tai klubas su plačiu veiklos spektru ir bene geriausiai Lietuvos OS padangėje išvystyta vidine klubo socialine terpe bei gilia jos istorija, kurioje gylis ne laikas, o prasmė.

Kaip skaityti „Jalle“? Kodėl taip keistai rašosi ir dar keisčiau tariasi? Ką reiškia pats šis žodis?
Pats žodis „Jalle“ nereiškia nieko. Tai tiesiog mūsų klubo pavadinimas. Žodis kilęs iš vieno svarbaus mūsų klubui žmogaus pravardės, o pati pravardė – tai iškraipyta pavardės variacija.“Jalle“ jokiu būdu nesiejama su jokiom žolėm, dušo želėm ir žaliom spalvom.

Klubo besivystymo stadijoje sukome galvą, kaip užrašyti šitą unikalų žodį. Buvo visokių variantų: rašyti su kirčiais, lietuviškais raštmenimis, net ne abėcėlės raidėmis, kol galų gale priėjome išvadą, kad žodis Jalle per daug specifinis, kad jį tiksliai užrašyti, todėl pasirinkome variantą su lotyniškos abėcėlės raidėmis, kuris skaitomas irgi specifiniu pseudoanglišku-pseudoprancūzišku būdu.

Nuo ko prasidėjo orientavimosi sporto klubo Jalle istorija?
2003m. Balandžio 13-18 dienomis Juodkrantėje vyko sporto mokyklos „Gaja“ orientavimosi sporto stovykla. Čia laisvu po treniruočių metu neįtikėtinai gerai susibičiuliavo trenerių Linos Čečėnaitės ir Irinos Misiūnienės treniruojami jaunuoliai. Žinoma visam tam įvykti padėjo žaidimas, kuris Jalle klubiečiams svarbus iki šiol: futbegas (footbag). Bežaidžiant pirmus kartus nuskambėjo klubo pavadinimas, bežaidžiant gimė ir pati klubo idėja. Taigi „chebra“ buvo, pavadinimas buvo, o ko daugiau bereikia naujam klubui? 2003m. Balandžio 15 dieną laikome visa ko pradžia klubui Jalle.

Kaip vystėsi klubas?
Rimčiau apie oficialų klubą susimąstėme gal tik prabėgus pusei metų po minėtosios stovyklos, 2003 metų rudenį. Mąstymai ir teliko mąstymais, nes viso labo tuomet buvom tik šutvė 15-17 metų amžiaus paauglių. Tačiau jau tuomet buvom entuziastinga neformali jaunimo grupuotė su savo pomėgiais, veikla ir gražiu tikslu priešakyje.

2003 metų rudenį klubo pavadinimas prilipo galutinai. Jau nuo tada beveik visą laisvalaikį leisdavome kartu: OS varžybose, žaisdami futbegą, kurdami ambicingus klubo planus ar šiaip proginiuose arba neproginiuose „tūsuose“. Pirmųjų klubiečių branduolys į pogrindinio orientavimosi klubo veiklą pradėjo įsukti vis naujus žmones.

Nuo 2004 metų sezono pradėjom startuoti OS varžybose atstovaudami klubą Jalle. Daugiausia tai buvo Kauno „masinės“ ir žemesnio rango LOSF varžybos, tačiau vėliau paaiškėjo, kad už neoficialų klubą įmanoma startuoti net Lietuvos čempionatuose:) .

2004 metais jau bandėm kurti pirmuosius internetinius Jalle puslapius, sukūrėme net tris:))) tačiau nei vienas neprigijo. Vienas juokingiausių dalykų įvykusių tais pačiais metais buvo bandymas Jalle kaip orientavimosi klubą užregistruoti Puerto Rike :D. Mat padaryti tai Lietuvoj tuomet mums buvo per brangus ir per daug sudėtingas dalykas.

Kokia Jalle koncepcija ir idėja?
Klubas įkurtas patenkinti ne tik orientavimosi sporto poreikius. Jalle iš esmės yra žmonių bendravimo terpė, kurioje neribojamos veiklos sritys. Svarbiausios iš jų, žinoma, yra: orientavimosi sportas, footbag’as, turistavimas (visomis įmanomomis to formomis :)), bendrų ir valstybinių švenčių paminėjimas ir t.t.